Doprava CZ 65,- | SK 5€ | EU 15€ | 3% registrace

Tekutá guma - Plastisol FlexSols Premium - SOFT (5kg)

Kód: SW12161
1 900 Kč –5 %
Tekutá guma Plastisol FlexSols Premium SOFT 5 kg
1 900 Kč –5 % 1 800 Kč
Zpravidla do 10 dnů

Detailní informace

Detailní popis produktu

FlexSols premium plastisol bez ftalátů (5 kg)

SOFT - ideální pro výrobu gumových nástrah 8 - 15 cm

Pro odlévání nástrah 10 - 12 cm doporučujeme poměr plastisolu SUPER SOFT (50%) + SOFT (50%). Poměr se dá samozřejmě libovolně modifikovat (případně upravit pomocí plastifikátorů).


ZÁKLADNÍ INSTRUKCE

  • před použitím dobře protřepejte nebo promíchejte
  • zahřívejte pomalu! Slévatelný mezi 155 - 165 °C
  • plastisol již obsahuje stabilizátor teploty (přimícháno)
  • splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy EU
  • uchovávejte mimo dosah dětí
  • používejte ochranný oděv: rukavice, ochranu dýchacích cest (viz níže), dlouhý oděv

Proč plastisol FlexSols? Odpověd' zná David Mika, majitel německé firmy zabývající se výrobou špičkových gumových nástrah a woblerů MIKATECH, pro které je SAF rybolov výhradním distributorem v České a Slovenské republice.

"Pokud jde o lov candátů, osobně si myslím, že je to nejodolnější tekutá guma na trhu. Některé japonské gumy mě přiváděly k šílenství, protože byly často zničené už po několika útocích, nebo jedné chycené rybě. V roce 2013 mě můj dobrý kamarád přivedl k odlévání vlastních gumových nástrah. V roce 2014 přišly do naší dílny první kanystry holandské tekuté gumy a barvy, které od začátku roku 2018 prodávám pod vlastní značkou FlexSols. Plastisol je nejvyšší kvality, za to ručím svým jménem. Vyrábí se v Holandsku. Z 5KG plastizolu můžete nalít asi 500 gum na 10 cm!"

"Náš měkký plast vyrobený z práškových termoplastických polymerů lze snadno zpracovat při nízkých teplotách 170-180 stupňů, je téměř bez bublin a zápachu a je velmi detailní. Díky přibalenému tepelnému stabilizátoru odpustí i občasné teplotní špičky přes 200 stupňů a hned se nespálí. Tomu je však třeba se vyhnout, abyste dosáhli co nejlepších výsledků (při více než 200 stupních jsou polymerní řetězce zničeny a roztrhány). Gumové nástrahy z našeho plastizolu lze rychle zpracovat a je plně vytvrzený do 24 hodin. Povrch velmi rychle schne a lze jej snadno upravit airbrush barvami nebo laminací. Nespočet výrobců gumových ryb se spoléhá na náš plastisol a související barvy, které jsou velmi ekonomické. V kombinaci získáte měkké návnady nejvyšší kvality!"


NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Při odlévání stínů při zahřívání každého plastizolu vznikají jedovaté páry. Abyste se před nimi chránili, jsou nutné plynové masky s třídou filtru ABEK1. Brzy je získáte se správnými filtry v našem obchodě. Dále je nutné nosit ochranné rukavice a dlouhé oblečení! Věnujte prosím těmto věcem pozornost, nebudete pak nebezpečím pro sebe a ostatní lidi.

K OHŘEVU PLASTIZOLU FlexSols JSOU NEJLEPŠÍ NÁSLEDUJÍCÍ METODY

1) s plynovým hořákem a kastrolem

Tato metoda je nejlepším způsobem kontroly a monitorování teploty plastizolu, ale trvá déle, než bude silikon připraven k použití.

2) v mikrovlnné troubě

Nejrychlejší metoda, ale s nevýhodami, zejména pro začátečníky. Mikrovlnná trouba má horší distribuci tepla kvůli víru, který se pohybuje uvnitř mikrovlnné trouby. Proto nedoporučujeme umisťovat sklenice s plastizolem doprostřed, ale excentricky! Výkon mikrovlnné trouby nastavte na nízkou úroveň, aby se silikon nespálil, nezčernal a tím se stal nepoužitelným.

INSTRUKCE PRO OHŘEV V MIKROVLNNÉ TROUBĚ

Naplňte 200 ml plastizolu FlexSols do 250 ml skleněné nádoby, naplňte několik kapek našich plastisolových barev FlexSols a důkladně promíchejte kovovou míchací tyčinkou nebo jednoduchým kuchyňským nožem, který není ostrý. Poté vložte sklenici do mikrovlnné trouby a nastavte zapněte na 5 minut na nejnižší stupeň. Asi po 1,5 minutě zkontrolujte konzistenci plastizolu. Mělo by se pomalu měnit z mléčně tekutého stavu do gelovitého stavu. Pokud je to ještě dost rosolovité, tak ještě nemíchejte!!!, jinak se v plastisolu nashromáždí hodně vzduchu, který následně proces zbytečně prodlouží. 

Nyní kontrolujete plastisol každých 15-20 sekund při zahřívání a znovu a znovu jej vyndáváte, trochu ho zamíchejte tam a zpět (už jen proto noste rukavice!), dokud nebude mít velmi tekutou konzistenci a barvy budou jasné! Pokud již nejsou žádné hrudky a vše je relativně tekuté, můžete nyní naplnit plastizol do formy. V tomto okamžiku lze přidat příchuť a třpytky, aby byl odstín dokonalý a aby byl ještě chytlavější! Pokud se v důsledku přehřátí vytvoří vzduchové bubliny, jednoduše nechte plastisol několik minut odstát, dokud vzduchové bubliny úplně nezmizí.


BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

* SAF rybolov (Mgr. Filip Souček) výhradním distributorem německé firmy MIKATECH a FlexSols v České a Slovenské republice
* na produkty s označením AKCE nebo SLEVA se nevztahují zákaznické slevy

Doplňkové parametry

Kategorie: Výroba nástrah
Hmotnost: 5 kg
Velikost odlitku: 8 - 15 cm
Pružnost: SOFT
Ftaláty: 0 %
Záruka: 2 roky

Odlévání gumových nástrah MIKATECH

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
MK Avatar autora | 16.1.2023
Tekutá guma SOFT - splnila moje očekávání ,vyrábím gumy 8-12cm . Gumy nesmrdí ,plavou ,nepřepalují se . Tekutá guma je čerstvá a proto se neusazuje na dně ,jak to bývá u jiných firem ,kde musíte 10 minut rozmíchat než začnete odlívat. Proto tento produkt doporučuji všem . Za mě 100 bodů .
5
LU Avatar autora | 6.1.2023
S tímto produktem tekuté gumy jsem velice spokojený. Odlévám ve formách 5 až 15 cm a není s tím vůbec žádný problém, předtím jsem měl gumu od jiné firmy a guma se mě dosti přepalovala, nebyl jsem s ní moc spokojen. Plastisol je namíchaný se stabilizátorem v přesném poměru ,stačí promíchat a můžete odlévat a navíc je jemnější a lesklejší. Produkt doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: