Volné termíny na mořský rybolov v Norsku 2024 - nebojte se nás kontaktovat !

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol - SOFT MEDIUM (5kg)

Kód: HA004-5
Akce discount-0
Značka: SaBoFlex
1 850 Kč –13 %
SaBoFlex Fishing Lure Plastisol - SOFT MEDIUM 5 kg
1 850 Kč –13 % 1 600 Kč
Ihned (1 ks)

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov. 

SOFT MEDIUM - ideální pro výrobu gumových nástrah 15 - 20 cm

Tekutá guma je vyrobená z práškových termoplastických polymerů, lze snadno zpracovat při nízkých teplotách 170-180 stupňů, je téměř bez bublin a zápachu a je velmi detailní. Díky přimíchanému tepelnému stabilizátoru odpustí i občasné teplotní špičky přes 200 stupňů a hned se nespálí. Tomu je však třeba se vyhnout, abyste dosáhli co nejlepších výsledků - při více než 200 stupních jsou polymerní řetězce zničeny a roztrhány. Gumové nástrahy z plastisolu SaBoFlex lze rychle zpracovat a je plně vytvrzený do 24 hodin. Povrch velmi rychle schne a lze jej snadno upravit airbrush barvami nebo laminací. Tekutá guma SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je 100% bez ftalátů!

Produktovou řadu SaBoFlex doporučuje © Radek Paulík - VIP Nástrahy


SABOFLEX PLASTISOL - STUPNĚ TVRDOSTI

 • ULTRA SOFT TROUT (1 - 4 cm) trout area
 • EXTRA SOFT (4 - 8 cm) okoun / candát
 • SOFT (8 - 15 cm) - nejpoužívanější
 • SOFT MEDIUM (15 - 20 cm) candát / štika / moře
 • MEDIUM (20 - 30 cm) moře
 • HARD (používá se spíše jako tvrdidlo)

ZÁKLADNÍ INSTRUKCE

 • před použitím dobře protřepejte nebo promíchejte
 • zahřívejte pomalu! Slévatelný mezi 155 - 165 °C
 • plastisol již obsahuje stabilizátor teploty (přimícháno)
 • splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy EU
 • uchovávejte mimo dosah dětí
 • používejte ochranný oděv: rukavice, ochranu dýchacích cest (viz níže), dlouhý oděv

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Při odlévání stínů při zahřívání každého plastizolu vznikají jedovaté páry. Abyste se před nimi chránili, jsou nutné plynové masky s třídou filtru ABEK1. Dále je nutné nosit ochranné rukavice a dlouhé oblečení!

K OHŘEVU PLASTIZOLU JSOU NEJLEPŠÍ NÁSLEDUJÍCÍ METODY

1) s plynovým hořákem a kastrolem

Tato metoda je nejlepším způsobem kontroly a monitorování teploty plastizolu, ale trvá déle, než bude silikon připraven k použití.

2) v mikrovlnné troubě

Nejrychlejší metoda, ale s nevýhodami, zejména pro začátečníky. Mikrovlnná trouba má horší distribuci tepla kvůli víru, který se pohybuje uvnitř mikrovlnné trouby. Proto nedoporučujeme umisťovat sklenice s plastizolem doprostřed, ale excentricky! Výkon mikrovlnné trouby nastavte na nízkou úroveň, aby se silikon nespálil, nezčernal a tím se stal nepoužitelným.

INSTRUKCE PRO OHŘEV V MIKROVLNNÉ TROUBĚ

Naplňte 200 ml plastizolu do 250 ml skleněné nádoby, naplňte několik kapek plastisolových barev a důkladně promíchejte kovovou míchací tyčinkou nebo jednoduchým kuchyňským nožem, který není ostrý. Poté vložte sklenici do mikrovlnné trouby a nastavte zapněte na 5 minut na nejnižší stupeň. Asi po 1,5 minutě zkontrolujte konzistenci plastizolu. Mělo by se pomalu měnit z mléčně tekutého stavu do gelovitého stavu. Pokud je to ještě dost rosolovité, tak ještě nemíchejte!!!, jinak se v plastisolu nashromáždí hodně vzduchu, který následně proces zbytečně prodlouží. 

Nyní kontrolujete plastisol každých 15-20 sekund při zahřívání a znovu a znovu jej vyndáváte, trochu ho zamíchejte tam a zpět (už jen proto noste rukavice!), dokud nebude mít velmi tekutou konzistenci a barvy budou jasné! Pokud již nejsou žádné hrudky a vše je relativně tekuté, můžete nyní naplnit plastizol do formy. V tomto okamžiku lze přidat příchuť a třpytky, aby byl odstín dokonalý a aby byl ještě chytlavější! Pokud se v důsledku přehřátí vytvoří vzduchové bubliny, jednoduše nechte plastisol několik minut odstát, dokud vzduchové bubliny úplně nezmizí.


BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

* SAF rybolov (Mgr. Filip Souček) výhradním distributorem holandké firmy HaBaFlex (včetně produktů SaBoFlex) v České a Slovenské republice
* na produkt se nevztahují žádné slevy a jiná zvýhodnění

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastisol
Hmotnost: 5 kg
Velikost odlitku: 15 - 20 cm
Pružnost: SOFT MEDIUM
Ftaláty: 0 %
Záruka: 2 roky
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RP Avatar autora | 13.7.2023
Skvělý produkt! Jak už název napovídá, je tuhost této gumy někde mezi Soft a Medium. Ideální pro nástrahy kolem 15cm, masivnějších proporcí. Kvalita gumy SaboFlex beze zbytku zachována, výsledná tvrdost naprosto vyhovující. Zároveň se o něco zvýší odolnost nástrahy, ale její akce není omezená přílišnou tvrdostí materiálu. Můžu jen doporučit. Radek Paulík - VIP Nástrahy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: