Doprava CZ 65,- | SK 5€ | EU 15€ | 3% registrace

Tekutá guma - SaBoFlex Fishing Lure Plastisol - SOFT (1kg)

Kód: HA003
Akce
Značka: SaBoFlex
500 Kč –10 %
SaBoFlex Fishing Lure Plastisol - SOFT
500 Kč –10 % 450 Kč 450 Kč / 1 kg
Ihned k odeslání (18 ks)

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov. 

SOFT - ideální pro výrobu gumových nástrah 8 - 15 cm

Tekutá guma je vyrobená z práškových termoplastických polymerů, lze snadno zpracovat při nízkých teplotách 170-180 stupňů, je téměř bez bublin a zápachu a je velmi detailní. Díky přimíchanému tepelnému stabilizátoru odpustí i občasné teplotní špičky přes 200 stupňů a hned se nespálí. Tomu je však třeba se vyhnout, abyste dosáhli co nejlepších výsledků - při více než 200 stupních jsou polymerní řetězce zničeny a roztrhány. Gumové nástrahy z plastisolu SaBoFlex lze rychle zpracovat a je plně vytvrzený do 24 hodin. Povrch velmi rychle schne a lze jej snadno upravit airbrush barvami nebo laminací. Tekutá guma SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je 100% bez ftalátů!

Produktovou řadu SaBoFlex doporučuje © Radek Paulík - VIP Nástrahy


SABOFLEX PLASTISOL - STUPNĚ TVRDOSTI

 • ULTRA SOFT TROUT (1 - 4 cm) trout area
 • EXTRA SOFT (4 - 8 cm) okoun / candát
 • SOFT (8 - 15 cm) - nejpoužívanější
 • SOFT - MEDIUM (15 - 20 cm) candát / štika / moře
 • MEDIUM (20 - 30 cm) moře
 • HARD (používá se spíše jako tvrdidlo)

ZÁKLADNÍ INSTRUKCE

 • před použitím dobře protřepejte nebo promíchejte
 • zahřívejte pomalu! Slévatelný mezi 155 - 165 °C
 • plastisol již obsahuje stabilizátor teploty (přimícháno)
 • splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy EU
 • uchovávejte mimo dosah dětí
 • používejte ochranný oděv: rukavice, ochranu dýchacích cest (viz níže), dlouhý oděv

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Při odlévání stínů při zahřívání každého plastizolu vznikají jedovaté páry. Abyste se před nimi chránili, jsou nutné plynové masky s třídou filtru ABEK1. Dále je nutné nosit ochranné rukavice a dlouhé oblečení!

K OHŘEVU PLASTIZOLU JSOU NEJLEPŠÍ NÁSLEDUJÍCÍ METODY

1) s plynovým hořákem a kastrolem

Tato metoda je nejlepším způsobem kontroly a monitorování teploty plastizolu, ale trvá déle, než bude silikon připraven k použití.

2) v mikrovlnné troubě

Nejrychlejší metoda, ale s nevýhodami, zejména pro začátečníky. Mikrovlnná trouba má horší distribuci tepla kvůli víru, který se pohybuje uvnitř mikrovlnné trouby. Proto nedoporučujeme umisťovat sklenice s plastizolem doprostřed, ale excentricky! Výkon mikrovlnné trouby nastavte na nízkou úroveň, aby se silikon nespálil, nezčernal a tím se stal nepoužitelným.

INSTRUKCE PRO OHŘEV V MIKROVLNNÉ TROUBĚ

Naplňte 200 ml plastizolu do 250 ml skleněné nádoby, naplňte několik kapek plastisolových barev a důkladně promíchejte kovovou míchací tyčinkou nebo jednoduchým kuchyňským nožem, který není ostrý. Poté vložte sklenici do mikrovlnné trouby a nastavte zapněte na 5 minut na nejnižší stupeň. Asi po 1,5 minutě zkontrolujte konzistenci plastizolu. Mělo by se pomalu měnit z mléčně tekutého stavu do gelovitého stavu. Pokud je to ještě dost rosolovité, tak ještě nemíchejte!!!, jinak se v plastisolu nashromáždí hodně vzduchu, který následně proces zbytečně prodlouží. 

Nyní kontrolujete plastisol každých 15-20 sekund při zahřívání a znovu a znovu jej vyndáváte, trochu ho zamíchejte tam a zpět (už jen proto noste rukavice!), dokud nebude mít velmi tekutou konzistenci a barvy budou jasné! Pokud již nejsou žádné hrudky a vše je relativně tekuté, můžete nyní naplnit plastizol do formy. V tomto okamžiku lze přidat příchuť a třpytky, aby byl odstín dokonalý a aby byl ještě chytlavější! Pokud se v důsledku přehřátí vytvoří vzduchové bubliny, jednoduše nechte plastisol několik minut odstát, dokud vzduchové bubliny úplně nezmizí.


BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

* SAF rybolov (Mgr. Filip Souček) výhradním distributorem holandké firmy HaBaFlex (včetně produktů SaBoFlex) v České a Slovenské republice

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastisol
Velikost odlitku: 8 - 15 cm
Pružnost: SOFT
Hmotnost: 1000 g
Ftaláty: 0 %
Záruka: 2 roky

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
LU Avatar autora | 12.2.2023
Děkuji majiteli saf rybolov za nejlepší gumu na trhu Saboflex. Guma je velice pružná , lesklá a čirá výborně odolává útokům dravých ryb v Norsku. Překvapilo že guma odolává vysokým teplotám tak že se tak rychle nespálí a výborně se chová při obarvování gumy ,konečně jsem dosáhl barev které jsem chtěl i při obarvení zůstala guma průhledná .Měl jsem problém při druhém rozehřání gumy se barva změnila, ale u této gumy to nehrozí. Ještě jednou děkuji jen tak dál.
5
JM Avatar autora | 26.1.2023
Výborna guma,po odlití krásne čirá,rychle tuhne ve formě,v hrnku drží dlouho teplotu.Doporucuji.
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Guma Saboflex 26.1.2023 16:54
Výborná guma,po odlití krásne čirá,rychle tuhne ve formě,v hrnku drží dlouho teplotu.
Odpovědět