Doprava od 65,- | SK 5€ | PL 30ZŁ | 5% registrace

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol - SOFT (5kg)

Kód: HA003-5
1 750 Kč 350 Kč / 1 kg
3-4 týdny

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SaBoFlex Fishing Lure Plastisol je prémiová tekutá guma holandského výrobce HaBaFlex - bez pochyby nejlepší produkt na evropském trhu! Vždy čerstvá - importována přímo od výrobce k nám do SAF rybolov.

SOFT - ideální pro výrobu gumových nástrah velikosti 8 - 15 cm

Tekutá guma je vyrobená z práškových termoplastických polymerů, lze snadno zpracovat při nízkých teplotách 170-180 stupňů, je téměř bez bublin a zápachu a je velmi detailní. Díky přibalenému tepelnému stabilizátoru odpustí i občasné teplotní špičky přes 200 stupňů a hned se nespálí. Tomu je však třeba se vyhnout, abyste dosáhli co nejlepších výsledků - při více než 200 stupních jsou polymerní řetězce zničeny a roztrhány. Gumové nástrahy z plastisolu HaBaFlex lze rychle zpracovat a je plně vytvrzený do 24 hodin. Povrch velmi rychle schne a lze jej snadno upravit airbrush barvami nebo laminací. Tekutá guma HaBaFlex Fishing Lure Plastisol je 100% bez ftalátů!

Produktovou řadu SaBoFlex doporučuje © Radek Paulík - VIP Nástrahy


SABOFLEX PLASTISOL - STUPNĚ TVRDOSTI

 • ULTRA SOFT TROUT (1 - 4 cm) trout area
 • EXTRA SOFT (4 - 8 cm) okoun / candát
 • SOFT (8 - 15 cm) - nejpoužívanější
 • SOFT - MEDIUM (15 - 20 cm) candát / štika / moře
 • MEDIUM (20 - 30 cm) moře
 • HARD (používá se spíše jako tvrdidlo)

ZÁKLADNÍ INSTRUKCE

 • před použitím dobře protřepejte nebo promíchejte
 • zahřívejte pomalu! Slévatelný mezi 155 - 165 °C
 • plastisol již obsahuje stabilizátor teploty (přimícháno)
 • splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy EU
 • uchovávejte mimo dosah dětí
 • používejte ochranný oděv: rukavice, ochranu dýchacích cest (viz níže), dlouhý oděv

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Při odlévání stínů při zahřívání každého plastizolu vznikají jedovaté páry. Abyste se před nimi chránili, jsou nutné plynové masky s třídou filtru ABEK1. Dále je nutné nosit ochranné rukavice a dlouhé oblečení!

K OHŘEVU PLASTIZOLU JSOU NEJLEPŠÍ NÁSLEDUJÍCÍ METODY

1) s plynovým hořákem a kastrolem

Tato metoda je nejlepším způsobem kontroly a monitorování teploty plastizolu, ale trvá déle, než bude silikon připraven k použití.

2) v mikrovlnné troubě

Nejrychlejší metoda, ale s nevýhodami, zejména pro začátečníky. Mikrovlnná trouba má horší distribuci tepla kvůli víru, který se pohybuje uvnitř mikrovlnné trouby. Proto nedoporučujeme umisťovat sklenice s plastizolem doprostřed, ale excentricky! Výkon mikrovlnné trouby nastavte na nízkou úroveň, aby se silikon nespálil, nezčernal a tím se stal nepoužitelným.

INSTRUKCE PRO OHŘEV V MIKROVLNNÉ TROUBĚ

Naplňte 200 ml plastizolu do 250 ml skleněné nádoby, naplňte několik kapek plastisolových barev a důkladně promíchejte kovovou míchací tyčinkou nebo jednoduchým kuchyňským nožem, který není ostrý. Poté vložte sklenici do mikrovlnné trouby a nastavte zapněte na 5 minut na nejnižší stupeň. Asi po 1,5 minutě zkontrolujte konzistenci plastizolu. Mělo by se pomalu měnit z mléčně tekutého stavu do gelovitého stavu. Pokud je to ještě dost rosolovité, tak ještě nemíchejte!!!, jinak se v plastisolu nashromáždí hodně vzduchu, který následně proces zbytečně prodlouží. 

Nyní kontrolujete plastisol každých 15-20 sekund při zahřívání a znovu a znovu jej vyndáváte, trochu ho zamíchejte tam a zpět (už jen proto noste rukavice!), dokud nebude mít velmi tekutou konzistenci a barvy budou jasné! Pokud již nejsou žádné hrudky a vše je relativně tekuté, můžete nyní naplnit plastizol do formy. V tomto okamžiku lze přidat příchuť a třpytky, aby byl odstín dokonalý a aby byl ještě chytlavější! Pokud se v důsledku přehřátí vytvoří vzduchové bubliny, jednoduše nechte plastisol několik minut odstát, dokud vzduchové bubliny úplně nezmizí.


BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

* SAF rybolov (Mgr. Filip Souček) výhradním distributorem holandké firmy HaBaFlex (včetně produktů SaBoFlex) v České a Slovenské republice
* na produkt se nevztahují žádné slevy a jiná zvýhodnění

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastisol
Hmotnost: 5 kg
Velikost odlitku: 8 - 15 cm
Pružnost: SOFT
Ftaláty: 0 %
Záruka: 2 roky

Odlévání gumových nástrah MIKATECH

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
LU Avatar autora | 6.4.2023
Je to opravdu nejlepší guma z kterou jsem dělal, nesmrdí dobře se dobarvuje a není tak citlivá na teplotu při zahřívání. A co je velice uspokojivé je výborná cena, za tuto cenu nikde nekoupíte.
5
KJ Avatar autora | 20.3.2023
Za mně dobrý, dělá se s ní fakt dobře, opravdu nesmrdí. Ani opakovaným zahřátím se nemění vlastnosti.
5
JM Avatar autora | 3.2.2023
Nejlepší guma trhu,nepřehřívá se,není při odlévání vůbec cítit,je velice pružná a pruzracna,zvýrazňuje díky svojí krystalicky čisté průzračnosti barvy a zejména to ocení barevné variace perleti které v jiných gumach dost zaniknout,saboflex je dokáže zvýraznit.Nejlepsi guma na trhu EU a co jsem se dočetl s diskuzí v USA tak se začíná ukazovat síla Saboflexu i tam,takže supr že majitel saf rybolov moc dobře ví co zákazníkům nabízí,díky za saf, že už nemusíme složite a dlouze objednávat s De ,děkuji SAf rybolov za hooodne usnadnění práce při výrobě gumových nastrach.
5
RP Avatar autora | 1.2.2023
Suverénně nejlepší guma na trhu. Dobře se s ní pracuje a má vynikající mechanické vlastnosti. V porovnání s jinými značkami je pružnější, flexibilnější a netrhá se tolik při zdolávání ryb. Nicméně pořád je to jen "guma", takže nesmrtelná opravdu není. Ale vydrží déle. Co opravdu oceňuji, tak že při odlévání nesmrdí. Toto je výjimečná vlastnost. Cítit nejsou ani odlité nástrahy a proto nic nestojí v cestě jejich aromatizaci. Můžu si být jistý že po přidání atraktantu bude nástraha vydávat jen tuto vůni, a ne nějaký nepříjemný pach "umělé hmoty". Už několik let jsem tuto gumu kupoval z Německa a jsem opravdu rád že se konečně objevila na českém trhu. Mohu jen doporučit a garantuji že nic lepšího na evropském trhu nenajdete. Vyzkoušel jsem snad všechny dostupné materiály a mám tedy možnost srovnání. Radek Paulík - VIP Nástrahy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: