Volné termíny na mořský rybolov v Norsku 2024 - nebojte se nás kontaktovat !

Pec na olovo Lee Production Pot IV

Kód: LEE/90008
discount-0
Značka: Lee Precision
3 500 Kč –7 %
Lee Production Pot IV 220 V
3 500 Kč –7 % 3 235 Kč
Ihned (2 ks)

Elektrická pec na odlévání olova z americké dílny Lee Precision. Tavící pec dokáže pojmout až 4.5kg olova, které roztaví do 10-15 minut podle síly olověných ingotů. Pec je vybavena plynulou regulací teploty, která brání přetavení olova. Pro neustálou kontrolu teploty taveniny doporučujeme zakoupit externí teploměr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektrická pec na odlévání olova z americké dílny Lee Precision. Tavící pec dokáže pojmout až 4.5kg olova, které roztaví do 10-15 minut podle síly olověných ingotů. Pec je vybavena plynulou regulací teploty, která brání přetavení olova. Pro neustálou kontrolu teploty taveniny doporučujeme zakoupit externí teploměr. Po dokončení odlévání pec jednoduše vypnete a necháte v ní olovo ztuhnout. Rozpustíte ho dalším zapnutím tavící pece. Tavící pec Lee Production Pot IV má integrovanou spodní výpusť, kterou vytéká olovo souvislým proudem pro precizní lití jigů, pilkerů, olůvek a jiných rybářských drobností.

UPOZORNĚNÍ: Pec není určena k tavení zinku, pokud dojde k jejímu znehodnocení touto cestou, nebude uplatněna záruka. Olovo a jeho výpary jsou toxické. Roztavené olovo může způsobit popáleniny. Používejte odpovídající ochranné pomůcky. Americké pícky na olovo Lee Precision jsou pro evropský trh dodávány bez elektrické koncovky!


TECHNICKÉ PARAMETRY

✓ příkon: 500W
✓ doba tavení: 10-15 minut
✓ regulovaná teplota taveniny
✓ obsah pícky cca 4.5kg olova
✓ spodní výpusť
dodávána bez elektrické koncovky


Elektrické pece LEE jsou nejmodernější topidla na odlévání olova. Elektrická spirála umístěná přímo kolem tavné vaničky umožňuje rychlé tání kovů s nízkými náklady na přijatou energii, která vyhovuje současným požadavkům.

POZOR: Buďte velmi opatrní, aby se nedostala žádná voda do roztaveného olova. Dokonce i malá kapka tekutiny bude explodovat a prudce stříkat horké olovo, které může letět do vzdálenosti i několika metrů. Noste bezpečnostní brýle při každém používání. Používejte pec pouze v oblastech, kde je zajištěno dostatečné větrání. Uchovávejte potraviny a nápoje mimo pracovní plochu. Umyjte si ruce před jídlem nebo kouřením. Pokud je pec studená bude pravděpodobně krátce kapat olovo z výpusti při zahřívání. Ujistěte se, že pod výpustí máte záchytnou kovovou vaničku, která tyto úkapy zachytí. Nikdy netlučte na ventilovou tyč k zastavení úniku.

UPOZORNĚNÍ: Tavení olova a lití olova způsobuje vrozené vady, jiné reprodukční obtíže a rakovinu. Ochranným oděvem se pokuste snížit riziko expozice kontaminace z olova, které je ve vzduchu, v prachu i na kůži a je neviditelná. Udržujte děti a těhotné ženy mimo prostor během provozu pece. Rizika můžou být snížena, ale nebudou kompletně odstraněna: se silným větráním, mytím rukou ihned po použití přípravků, před jídlem či kouřením, a čištění povrchů a podlah s jednorázovými ubrousky poté, co se prach usadil. Používejte silnou ventilaci větrání.
Při používání pece se nesmí hladina olova dostat pod 2/3 nádoby. Poté hrozí nenávratné poškození spirály, která by nemohla být předmětem reklamace. Nikdy nenechávejte pec zapnutou, když jí nemáte ze 2/3 zaplněnou olovem. Pec je určena na olovo. Přidáním Zinku do olova se stane to, že se zinek se nanese na nádobu tavící pece a znemožní přímé prohřívání olova, což je další důsledek , který může vézt ke spálení spirály. I v tomto případě nemůžeme brát reklamaci v zřetel.

NASTAVENÍ: Elektrickou pec postavte na stabilní pracovní stůl. Nedovolte, aby ventilátor foukal přímo na hrnec. Napájecí kabel zapojte do rozvodu 220V ( zásuvka ), tak, abyste o něj nemohli zakopnout. Naplňte hrnec požadovaným množstvím olova. Nepřetěžujte pec větším množstvím taveného kovu, než na jakou váhu je pec určena. Nastavte regulátor teploty na střední stupeň. Roztavení olova bude trvat asi 20-30minut při 5-ti kg olova na 400 stupňů celsia. Jakmile se olovo roztaví, upravte nastavení teploty do požadované polohy. Znaky jsou pouze referenční čísla a neuvádějí teplotu. Vysoké nastavení na stupnici je cca 500 stupňů celsia a nízké asi 240 stupňů celsia. Ventilová výpusť může časem korodovat nebo se v ní mohou usazovat nečistoty. Pokud ventil začne kapat, otočte ventilovou tyčí tam a zpět asi o 10 stupňů plochým šroubovákem. Je to známka toho, že v peci jsou zbytky nečistot nebo je koroze mezi ventilovou tyčí a sedlem. Olovo by mělo být vždy čisté, než je dáme do pece. Malý kousek vosku o velikosti hrášku funguje stejně dobře jako tuk, který pec promaže proti korozi. Buďte připraveni na plamen cca 10 cm, když je vosk vhozen do pece. Občas míchejte olovo energicky a škrabte po stranách a dně,aby se uvolnily nečistoty, které vyplavou na povrch.Ty následně z pece odstraňte vhodnou pomůckou .

TIPY: Před uskladněním pece na delší dobu, naneste na všechny ocelové díly silikonový sprej WD40. V peci vždy nechávejte 1-3 cm olova, které nechejte zatvrdnout. Olovo zabrání povrchové korozi ventilu.

PORADCE PŘI POTÍŽÍCH: V případě, že nevytéká olovo z výpustného ventilu, důvodem je to, že olovo i když je na povrchu již roztaveno, v oblasti výpusti je ještě zatuhlé. Přidejte na termostatu o jeden až dva stupně a vyčkejte 5 minut. Může to být i způsobeno nečistotou ve výpusti. Použijte ochranné pracovní pomůcky, zahnutou kancelářskou sponku, kterou držíte v kleštích. Pákou nadzvedněte ventilovou tyč a zespodu opatrně výpusť propíchněte sponkou.

* na produkt se nevztahují žádné slevy a jiná zvýhodnění

Doplňkové parametry

Kategorie: Lití olova
Objem: 4.5 kg
Příkon: 500 W
Doba tavení: 10 - 15 min.
Napětí: 220 V
Regulátor teplory: ANO
Elektrická zástrčka: NE
Záruka: 2 roky

Lee Production Pot IV 220 V

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
JL Avatar autora Pec na olovo Lee Production Pot IV 25.9.2023 12:56
Vše ok děkuji
Odpovědět